Su Arıtma Evde En İyi Nerede Kullanılır?

slider2

Su arıtma cihazı genel olarak baktığımızda ise evlerimizin mutfaklarında kullanımının yaygın olduğunu görmekteyiz. Kullanım alanına ve kişisel tercihlere göre tezgah altı veya tezgah üstü modeller tercih edilmelidir. Tezgahın geniş olduğu mutfaklarda tezgah üstü cihazlar kullanılabilir. Bu modellerin avantajı tezgah üzerinde bulunması sebebiyle bakım ve onarımının daha kolay yapılması iken dezavantajı ise tezgah üzerinde yer kaplaması ve görüntü itibariyle dağınıklığa sebep olmasıdır. Tezgahın daha küçük olduğu mutfaklarda ise çoğunlukla tezgah altı modeller tercih edilmektedir.

Tezgah altı su arıtma cihazları isminden de anlaşılacağı üzere tezgahların altına yerleştirilir. Ve buna bağlantılı olarak tezgahın üzerine monte edilen batarya ile arıtılmış suyu tüketme imkanı sağlar. Tezgah üzerinde yer kaplamadığı ve dağınıklığa da sebep olmadığı için bu modeldeki su arıtma cihazları tezgah üstü modellere kıyasla daha fazla tercih edilmektedir. Ancak tezgah altı su arıtma cihazlarının da dezavantajı bakım ve onarım esnasında tezgah üzerine çıkarılmasının gerekmesidir.

Kısaca kullanım alanına uygunluğu ve kişisel tercihlere de bağlı olarak her iki modeldeki su arıtma cihazları da evlerin mutfaklarına monte edilmektedir. Bu sayede hem sağlıklı içme suyuna daha rahat erişilmekte hem de çay kahve gibi çeşitli içeceklerin yanı sıra yemeklerde de arıtılmış su kullanma imkanı elde edilmektedir. Dolayısıyla da şebeke suyu kullanımı en aza indirilerek büyük oranda arıtılmış su tüketilmekte böylece başta kendimiz olmak üzere ailemiz ve sevdiklerimizin de sağlığını güvence altına almaktayız.